Co oferuje PZU Ochrona Każdego Dnia?

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego w PZU (Ochrona Każdego dnia) to elastyczne ubezpieczenie terminowe, które można dopasować do swoich potrzeb. Umożliwia zabezpieczenie spłaty kredytu, a także rozszerzenie ochrony na najbliższą rodzinę.

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego w PZU jest produktem terminowym, który można zakupić na okres od 5 do 30 lat. Sprawdzi się więc jako zabezpieczenie kredytu, np. samochodowego lub hipotecznego, a także u osób, które mają kredyt hipoteczny już jakiś czas i chciałyby go ubezpieczyć albo zmienić polisę na inną.

Umowę podpisać może każdy między osiemnastym a sześćdziesiątym piątym rokiem życia. Co ważne, umowa musi wygasnąć do czasu, aż ubezpieczony ukończy siedemdziesiąt lat.

Jeśli więc mamy np. 35 lat, możemy ubezpieczyć się maksymalnie do ukończenia 65 roku życia.

Jaki jest zakres ubezpieczenia?

W ramach polisy na życie Ochrona Każdego Dnia klient zabezpiecza rodzinę na wypadek swojej śmierci. Ponadto PZU oferuje szereg produktów dodatkowych, które chronią m.in. na wypadek poważnego zachorowania, leczenia szpitalnego, niezdolności do pracy, śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku, czy złamaniu kości wskutek nw.

Dodatek do podstawy ubezpieczeniaCzas trwania umowySuma ubezpieczenia
Złamanie kości wskutek nieszczęśliwego wypadkumaksymalnie 5 lat10 000, 20 000 lub 50 000
Trwała utrata sprawnościmaksymalnie 5 latdo 1 000 000
Ubezpieczenie na wypadek ciężkich choróbmaksymalnie 5 latod 15 000 do 1 000 000
Tabela 1. Czas trwania umowy i SU wybranych dodatków do polisy PZU Ochrona Każdego dnia. Opracowane na podstawie oferty produktów.

Dodatkowo mamy możliwość rozszerzyć ochronę na swoich bliskich. W ramach dodatkowej umowy możemy ubezpieczyć dziecko m.in. na wypadek:

 • ciężkiej choroby,
 • leczenia szpitalnego,
 • operacji chirurgicznej,
 • konieczności leczenia za granicą,
 • uszczerbku na zdrowiu (NNW).

Ochrona działa na całym świecie.

Sumy ubezpieczenia przy kredycie w PZU

Sumę ubezpieczenia możemy określić indywidualnie i dostosować do wysokości naszego kredytu. W przypadku zajścia zdarzenia określonego w warunkach polisy, ubezpieczyciel zobowiązuje się do wypłaty jednorazowego odszkodowania w ciągu 30 dni od otrzymania odpowiednich dokumentów.

Ponadto w czasie trwania ochrony mamy możliwość zmiany wysokości sumy ubezpieczenia. Jeśli więc w czasie spłaty kredytu uznamy, że nie potrzebujemy już dłużej wysokiego odszkodowania, możemy zmniejszyć sumę ubezpieczenia, co przełoży się również na niższe składki. Również po spłaceniu zobowiązania możemy zmniejszyć SU i cieszyć się dalszą ochroną.

Aby uchronić nasze zabezpieczenie przed skutkami inflacji, ubezpieczyciel okresowo będzie proponował nam indeksację składki. Będzie się to wiązać z podwyższeniem sumy ubezpieczenia, ale również z wyższymi kosztami.

Ile kosztuje ubezpieczenie kredytu hipotecznego w PZU?

Koszty polisy Ochrona Każdego Dnia wyliczane są indywidualnie. To, ile kosztuje ubezpieczenie na życie w PZU zależy od:

 • suma ubezpieczenia,
 • czas trwania umowy,
 • częstotliwość opłacania składek,
 • wiek ubezpieczonego i jego stan zdrowia.

Warto wiedzieć, że jeśli zdecydujemy się na aneksy do umowy, w ramach umowy głównej i umów dodatkowych będzie obowiązywać nas jedna – uwzględniająca wszystkie koszty – składka.

Ubezpieczyciel umożliwia opłacanie polisy miesięcznie, kwartalnie, co pół roku i raz w roku. Można to zrobić, przelewając środki na odpowiedni rachunek bankowy. Co więcej, częstotliwość opłacania składek można zmieniać w czasie trwania umowy. Jeśli więc zdecydujemy się na regulowanie należności miesięcznie i będziemy mieć przejściowe problemy finansowe, możemy wnioskować o zmianę cyklu opłat, np. na roczną.

W jakich sytuacjach ubezpieczyciel nie wypłaci nam odszkodowania?

Ubezpieczyciel zastrzega sobie prawo do niewypłacenia odszkodowania, jeśli do zdarzenia polisowego dojdzie w ciągu pierwszych trzech lat działania ochrony, a przyczyna będzie znana ubezpieczonemu i świadomie zatajona przed ubezpieczycielem.

Takie same warunki zostaną zastosowane również w sytuacji podwyższenia sumy ubezpieczenia, przy czym odmowa może dotyczyć wyłącznie kwoty, o którą SU została podwyższona.

Przykład: Po pięciu latach ochrony w wysokości 50 000 zł, podnosimy sumę ubezpieczenia do 150 000 zł. Jeśli zataimy istotne informacje dotyczące, np. naszego zdrowia, a do zdarzenia polisowego dojdzie w pierwszych trzech latach od podwyższenia sumy, ubezpieczyciel wypłaci naszym bliskim wyłącznie 50 000 zł.   

Ponadto ubezpieczenie Ochrona Każdego Dnia nie obejmuje sytuacji, w których śmierć nastąpiła w wyniku:

 • działań wojennych,
 • czynnego udziału w aktach terroru albo masowych ruchach społecznych,
 • umyślnego przestępstwa,
 • samobójstwa popełnionego w pierwszych dwóch latach trwania umowy lub podwyższenia sumy ubezpieczenia.

Jak i gdzie kupić ubezpieczenie kredytu hipotecznego PZU Ochrona Każdego Dnia?

Ubezpieczenie możemy kupić u agenta, w oddziale PZU lub telefonicznie. W pierwszej kolejności należy złożyć odpowiedni wniosek. Następnie otrzymamy informacje o warunkach ubezpieczenia oraz możemy zostać poproszeni o informacje o naszym stanie zdrowia, profesji oraz naszej sytuacji finansowej. 

W niektórych przypadkach ubezpieczyciel może skierować nas również na badania medyczne, których koszty pokryje samodzielnie. 

Na koniec zostanie sporządzona umowa. Ochrona zacznie działać po jej podpisaniu i opłaceniu pierwszej składki.

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego od PZU dla klientów banku Millennium i Alior Banku

Klienci banku Millenium mogą rozważyć również przygotowaną specjalnie dla nich ofertę ubezpieczeń. Jej recenzji poświęciliśmy osobny wpis. Warto przeanalizować, który produkt będzie korzystniejszy w naszym przypadku.

Ponadto we współpracy z Alior Bankiem PZU oferuje kredytobiorcom kredytów hipotecznych w tym banku polisę zabezpieczającą zobowiązanie do 250 000 zł. Więcej informacji znajdziesz w przygotowanym na ten temat artykule.