Faq

Najczęściej zadawane pytania

Poznaj odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania na temat ubezpieczeń na życie do kredytu hipotecznego.

Czy ubezpieczenie na życie może być zabezpieczeniem kredytu?

Są sytuacje, w których ubezpieczenie na życie może być zabezpieczeniem kredytu, np. niskiego wkładu własnego. Decydując się na ten rodzaj zabezpieczenia, należy określić, czy dany produkt ubezpieczeniowy będzie spełniał wymogi banku. Najprościej można to zrobić korzystając z pomocy doradcy.

Jak ubezpieczyć kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny można ubezpieczyć w kilku prostych krokach. Jak? Wystarczy wybrać odpowiednią ofertę (można to zrobić z pomocą doradcy) lub skontaktować się z bankiem. Następnie wypełnić ankietę medyczną, podpisać stosowną umowę i opłacić składkę.

Gdzie najlepiej się ubezpieczyć na życie?

Ubezpieczenie na życie do kredytu można zakupić w banku podczas podpisywania umowy kredytowej, a także w towarzystwie ubezpieczeń. Zwykle w tym drugim przypadku będzie potrzebna cesja na bank. Gdzie najlepiej się ubezpieczyć na życie? Często za podobną kwotę możemy uzyskać lepszą ochronę w towarzystwie od tej oferowanej przez bank. Dlatego przed zakupem warto przeanalizować produkty ubezpieczeniowe z doradcą.

Ubezpieczenie tańsze nawet o 60%

Uzyskaj wycenę polisy

Jak wybrać dobre ubezpieczenie na życie do kredytu?

Nie wiesz, jak wybrać dobre ubezpieczenie na życie do kredytu? Najszybszy wybór odpowiedniego ubezpieczenia na życie do kredytu zapewni kontakt z doradcą ubezpieczeniowym. Tym sposobem można porównać nawet pięć różnych ofert podczas jednego spotkania. Co więcej, można to zrobić całkowicie zdalnie.

Ile kosztuje ubezpieczenie kredytu?

Koszt ubezpieczenia na życie do kredytu hipotecznego jest bezpośrednio zależny od wysokości kredytu, a także od zakresu polisy. Wysokość składki waha się więc od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Więcej na ten temat możesz przeczytać w naszym artykule: Ile kosztuje ubezpieczenie kredytu hipotecznego?

Czym jest ubezpieczenie na życie przy kredycie?

Ubezpieczenie na życie przy kredycie w wariancie minimum pozwala zabezpieczyć spłatę zobowiązania finansowego; Chroni przede wszystkim rodzinę na wypadek śmierci kredytobiorcy, umożliwiając spłatę kredytu hipotecznego. Tego rodzaju polisę można rozszerzyć m.in. o ochronę na wypadek utraty pracy, poważnego zachorowania lub innych zdarzeń.

Strefa wiedzy

Poradniki ubezpieczeniowe

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów. Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach na życie do kredytu hipotecznego i wybieraj świadomie.