Ubezpieczenie na życie od Nationale Nederlanden daje możliwość ubezpieczenia kredytu nawet do 1 000 000 zł. Polisę można rozszerzyć o siedem rodzajów ochrony. Optymalne zabezpieczenie można uzyskać już od 140 zł miesięcznie.

Co oferuje ubezpieczenie Ochrona Jutra?

Ochrona jutra to ubezpieczenie na życie, które można wykupić do 66. roku życia. Czas trwania umowy nie może być krótszy niż dziesięć lat. Indywidualny zakres ochrony, a także elastyczna składka sprawiają, że polisa ta może być dobrą alternatywą dla ubezpieczeń przy kredycie oferowanych w bankach.

To dobre rozwiązanie dla kredytobiorców kredytów hipotecznych, głównych żywicieli rodziny oraz osób, które chcą zatroszczyć się o przyszłość swoją i bliskich.

Warto zwrócić uwagę na system rabatowy produktu. Już za sam wybór częstotliwości i metody opłacania składek możemy zaoszczędzić do 10% kwoty.

Co więcej, jeśli zdecydujemy się na jeden z pięciu pakietów: Powrót do zdrowia, W razie wypadku, Na wszelki wypadek BIS, Na poważny wypadek lub Dziecięcy na poważny wypadek za każdą dodatkową umowę w pakiecie możemy otrzymać od 5% do 15% rabatu. Wysokość rabatu będzie zależeć od wybranej przez nas sumy ubezpieczenia. Im wyższa SU, tym większy rabat zostanie naliczony. 

Rodzaj rabatuSzczegółyWartość rabatu
Opłata składkowaRoczna5%
Opłata składkowaPółroczna2,3%
Opłata składkowaKwartalna1%
Rabat za metodę opłacania składekPolecenie zapłaty
5%
Rabat za ostrożnośćZa dodatkowe umowy w pakiecie z ochroną na wypadek uszkodzenia ciała, jeśli nie dojdzie do wypłaty odszkodowania z tego tytułu
5% na 5 lat
W pakietach taniejSzczegóły w OWU i u agentaod 5 do 15%
Tabela 1. Rabaty dla klientów NN Ochrona Jutra. Informacje z OWU.

Jeśli zależy nam na konkretnej, dopasowanej do naszych potrzeb ochronie, ubezpieczenie na życie od Nationale Nederlanden to produkt, który warto wziąć pod uwagę.

Jaki jest zakres polisy na życie w Nationale Nederlanden?

Ubezpieczenie chroni rodzinę na wypadek śmierci ubezpieczonego, pozwalając na spłacenie zobowiązań finansowych. 

Ponadto Nationale Nederlanden oferuje rozszerzenie ochrony m.in. na wypadek nowotworu, chorób neurologicznych, pobytu w szpitalu, trwałego inwalidztwa w wyniku nieszczęśliwego wypadku, niezdolności do pracy, śmierci w wyniku nw, czy śmierci wskutek wypadku komunikacyjnego.

Dodatek do podstawy ubezpieczeniaCzas trwania umowyWiek wstępuSuma ubezpieczeniaDodatkowe informacje
Pobyt w szpitalu lub operacja po wypadkuMinimum 4 lata i 1 miesiąc1 – 61 rok życiado 40 000 złDwa warianty do wyboru: podstawowy i premium.
Na wypadek poważnych chorób – bez nowotworówMinimum 4 lata i 1 miesiąc17 – 61 rok życiaBrak informacjiDwa warianty do wyboru: podstawowy (13 chorób) i rozszerzony (34 choroby)
Niezdolność do samodzielnego życia lub pracyMinimum 4 lata i 1 miesiąc1 – 61 rok życiaBrak informacjiAby NN wypłaciło odszkodowanie, musi zajść całkowita, bezterminowa i nieodwracalna niezdolność do wykonywania pracy, trwająca przynajmniej rok.
Trwałe inwalidztwo wskutek nwMinimum 4 lata i 1 miesiąc1 – 71 rok życiado 200 000 złW ramach zdarzenia możemy oczekiwać wypłaty od 2% do 100% SU.
Na wypadek uszkodzenia ciałaMinimum 4 lata i 1 miesiąc17 – 61 rok życiado 150 000 złTrzy warianty do wyboru. W maksymalnym wariancie wypłata do 150% SU. 
Tabela 2. Nationale Nedrlanden ubezpieczenie na życie — najważniejsze informacje o aneksach do umowy NN Ochrona Jutra

Na jaką sumę można ubezpieczyć życie?

Sumę ubezpieczenia możemy dopasować do wysokości swoich finansowych zobowiązań. Po dwóch latach od podpisania umowy można ją również na bieżąco dostosowywać do swoich potrzeb. W tym celu należy złożyć odpowiedni wniosek.

W ramach umowy głównej można ubezpieczyć się na sumę od 30 000 do nawet miliona złotych. Maksymalne i minimalne sumy ubezpieczenia dla umów dodatkowych można znaleźć w tabeli limitów i opłat na stronie Nationale Nederlanden.

Jaka jest minimalna składka ubezpieczenia na życie w Nationale Nedrlanden?

W zależności od wybranej częstotliwości opłacania należności Nationale Nederlanden ustaliło minimalny limit wysokości składek. I tak, przy opłacie miesięcznej za ochronę jednego ubezpieczonego, trzeba liczyć się z kosztem w wysokości minimum 39 zł. Jeśli zdecydujemy się na opłatę kwartalną, zapłacimy 117 zł, półroczną – 234 zł, a za ochronę roczną zapłacimy minimum 468 zł. 

Warto wiedzieć, że w czasie trwania umowy mamy możliwość zmiany zarówno metody, częstotliwości, jak i wysokości opłacania składek. Co więcej, mamy również prawo zmienić osoby uposażone, które – w razie wystąpienia zdarzenia polisowego – otrzymają odszkodowanie, a także sam zakres ubezpieczenia. 

Przed czym nie chroni ubezpieczenie na życie od NN?

Nationale Nederlanden zastrzega sobie prawo do niewypłacenia odszkodowania, jeśli do zdarzenia uwzględnionego w polisie dojdzie wskutek:

  • działań wojennych,
  • dobrowolnego udziału w zamieszkach, aktach przemocy lub terroru,
  • masowego skażenia chemicznego, radioaktywnego lub biologicznego,
  • samobójstwa, które zostało popełnione w pierwszych dwóch latach trwania umowy.

Wybierając rozszerzoną ochronę, warto zwrócić szczególną uwagę na wyłączenia ubezpieczenia w umowach dodatkowych, ponieważ lista ograniczeń może się różnić.

Jak kupić ubezpieczenie na życie od Nationale Nederlanden?

Polisę można kupić, wypełniając formularz na stronie internetowej Nationale Nederlanden, kontaktując się z agentem ubezpieczeniowym lub – jeśli nie jesteśmy przekonani do konkretnej oferty – korzystając z formularza w naszym serwisie. Specjalista odezwie się do nas i przedstawi najlepsze oferty dopasowane do naszych potrzeb. 

Po wypełnieniu formalności, podpisaniu stosownej umowy, a także opłaceniu pierwszej składki nasz kredyt zostanie ubezpieczony. 

Ubezpieczenie na życie Nationale Nederlanden dla klientów banku ING

Dla klientów banku ING Nationale Nederlanden przygotowało osobną ofertę. To Bezpieczny Kredyt (w dwóch wariantach) oraz produkt Opcja Życie Plus. Na ich temat przygotowaliśmy osobny wpis. Warto sprawdzić, które ubezpieczenie do kredytu będzie najlepiej odpowiadało naszym potrzebom.