Ubezpieczenie kredytu w Allianz Plan Pełnej ochrony kupisz już od 50 zł miesięcznie. Polisa sprawdzi się jako zabezpieczenie kredytu hipotecznego i gotówkowego. Ubezpieczenie wyróżnia możliwość zmiany sumy ubezpieczenia w każdą miesięcznicę polisy i ochrona nawet do ukończenia 99 lat.

Ubezpieczenie Plan Pełnej Ochrony w Allianz – czy to dobra oferta pod kredyt?

Polisa od Allianz nie jest produktem stworzonym specjalnie pod kredyt, nie znaczy to jednak, że nie nadaje się do tego, by zabezpieczyć zobowiązania finansowe. Sumę ubezpieczenia dla umowy głównej możemy wybrać samodzielnie, określając kwotę od pięciu tysięcy złotych do miliona – taki zakres pozwala ubezpieczyć kredyt hipoteczny na mieszkanie. 

Co więcej, Allianz posiada całkiem ciekawą ofertę rozszerzenia ochrony. Tu sumy ubezpieczenia są nieco mniejsze, warto więc przeanalizować, czy w naszym konkretnym przypadku takie zabezpieczenie miałoby sens.

Jaką ochronę oferuje ubezpieczenie kredytu Allianz?

Ubezpieczenie Plan Pełnej Ochrony można rozszerzyć o 10 umów dodatkowych dla siebie i jedną dla dziecka. Większość aneksów można podpisać na 5 lat, natomiast po tym czasie umowy będą automatycznie przedłużane, chyba że zdecydujemy się z nich zrezygnować.

Nie każdą umowę można zawrzeć do 71. roku życia tak jak umowę główną. Niektóre rodzaje zabezpieczeń przeznaczone są dla osób, które nie ukończyły 65 lat lub 69 lat, zaś ochrona na wypadek niezdolności do pracy lub samodzielnej egzystencji jest przeznaczona dla osób do 55. roku życia. Najważniejsze informacje dotyczące konkretnych polis prezentujemy w tabeli.

Należy pamiętać, by wybierając dodatkową ochronę, szczególną uwagę zwrócić na wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela – te będą różnić się w zależności od umowy.

Allianz Plan Pełnej Ochrony – szczegóły oferty.

Dodatek do podstawy ubezpieczeniaCzas trwania umowyMinimalna składkaWiek wstępuSuma ubezpieczeniaDodatkowe informacje
Miesięczna renta na wypadek śmierci5 lat (automatycznie przedłużana)Brak informacji18 – 71 latNie dotyczyWypłata minimum 500 zł/mies. od 5 do 25 lat. Możliwa zmiana wysokości renty, a także liczby wypłat w każdą miesięcznicę polisy.
Poważne zachorowanie5 lat (automatycznie przedłużana)od 15 zł/mies.18 – 65 latdo 1 000 000 złTrzy warianty polisy: Standard (20 chorób) , Komfort (55 chorób), Poważne zachorowanie (dla dziecka); Karencja 90 dni na zdarzenie, które nie wynika z nieszczęśliwego wypadku.
Śmierć wskutek wypadku/wypadku komunikacyjnego5 lat (automatycznie przedłużana)Brak informacji18 – 71 latMożliwa do zmiany w każdą miesięcznicę polisyŚmierć w wyniku wypadku – wypłata 100% SU. Śmierć w wyniku wypadku komunikacyjnego – wypłata 200% SU.
Leczenie w szpitalu5 lat (automatycznie przedłużana)Brak informacji18 – 65 latNie dotyczyOd 100 zł do 500 zł za 1 dzień pobytu w szpitalu. Wysokość świadczenia możliwa do zmiany w każdą miesięcznicę polisy.
Trwały uszczerbek na zdrowiu5 lat (automatycznie przedłużana)od 15 zł/mies.18 – 69 latdo 200 000 złDwa warianty ubezpieczenia: standard i sportowy. Wypłata odszkodowania nastąpi, jeśli trwały uszczerbek pojawi się do 6 miesięcy od zdarzenia, którego jest skutkiem. Wypłata od 1% do 100% SU za zdarzenie.
Assistance onkologiczny1 rok (automatycznie przedłużana)Brak informacji18 – 65 latNie dotyczyPomoc na wypadek zaawansowanego nowotworu. Ubezpieczenie obejmuje: konsultacje medyczne, badania specjalistyczne, diagnostykę laboratoryjną – lista w OWU.
Utrata samodzielności lub niezdolność do pracy5 lat (automatycznie przedłużana)od 15 zł/mies.18 – 55 latMożliwa do zmiany w każdą miesięcznicę polisyZdarzenie wskutek wypadku lub choroby. 
Tabela 1. Allianz ubezpieczenie kredytu Plan Pełnej Ochrony – szczegóły oferty. Opracowane na podstawie oferty i dokumentów OWU.

Minimalna wysokość składki – ile kosztuje polisa pod kredyt?

Koszt ubezpieczenia na życie w Allianz zależy przede wszystkim od czterech czynników:

  • sumy ubezpieczenia,
  • ryzyka ubezpieczeniowego,
  • wieku potencjalnego ubezpieczonego,
  • a także czasu trwania umowy.

Według tabeli opłat minimalna wysokość składki dla umowy głównej wynosi 50 zł miesięcznie.

Częstotliwość opłacaniaWysokość składki
Miesięczna50 zł
Kwartalna100 zł
Półroczna200 zł
Roczna400 zł
Tabela 2. Minimalna wysokość składki a częstotliwość opłacania. Źródło OWU Plan Pełnej Ochrony Allianz.

Sumy ubezpieczenia – co wiemy?

W ramach podstawowej umowy ubezpieczenia na życie mamy możliwość ubezpieczyć się na sumę od 5 000 zł do miliona – taki zakres spokojnie więc umożliwi zabezpieczenie większości kredytów hipotecznych czy gotówkowych. Należy jednak pamiętać, że wysokie sumy ubezpieczenia będą kosztować nas więcej, niż minimalna wysokość składki przewidziana w tabeli opłat.

Ponadto maksymalne sumy ubezpieczenia różnią się w zależności od rodzaju ochrony. W przypadku zabiegu operacyjnego mówimy o maksymalnej kwocie 100 000 zł, natomiast poważne zachorowanie możemy ubezpieczyć na sumę do miliona złotych. 

Na co uważać przed zakupem polisy Plan Pełnej Ochrony?

Jeśli chodzi o podstawowy zakres umowy, Allianz nie oferuje rygorystycznych warunków. Jak przy każdej polisie tego typu kluczowa jest szczerość z agentem ubezpieczeniowym na temat naszego zdrowia, stylu życia, a także zobowiązań finansowych.

Ponadto ubezpieczyciel informuje, że nie wypłaci odszkodowania, jeśli do śmierci ubezpieczonego dojdzie na skutek:

  • przebywania na terenach objętych stanem wojennym albo działaniami wojennymi,
  • czynnego udziału w działaniach wojennych, aktach terroru i zamieszkach,
  • samobójstwa, samookaleczenia lub okaleczenia przez osobę trzecią na własną wyraźną prośbę, jeśli do zdarzenia dojdzie w pierwszych dwóch latach trwania umowy głównej.

Jak kupić ubezpieczenie kredytu w Allianz bez wychodzenia z domu?

Jeśli zdecydujesz się na tę ofertę, możesz zamówić rozmowę z agentem na stronie Allianz, który poprowadzi Cię przez cały proces zdalnego zakupu polisy lub wyszukać agenta ubezpieczeniowego w swojej okolicy.

Klienci banku Pekao mogą rozważyć również ofertę przygotowaną przez Allianz specjalnie dla nich. O polisie na życie w Pekao pisaliśmy więcej w osobnym artykule.

Jeśli natomiast chciałbyś poznać najlepszą ofertę dopasowaną do Twoich konkretnych potrzeb, wypełnij prosty formularz na naszej stronie internetowej – nasz doradca skontaktuje się z Tobą i przedstawi Ci dopasowane oferty.

Możesz również sprawdzić, jak powstawał nasz Ranking Ubezpieczeń pod Kredyt.